fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Aktywni posłowie Lewicy z regionu

Miniony tydzień obfitował w wydarzenia społeczno-polityczne w kraju, od Parady Równości po tajne posiedzenie Sejmu RP i liczne analizy w mediach kto kogo ograł w cymbergaja (o, przepraszam, to taka kiedyś podwórkowa gra była), a teraz cyberatak brzmi poważniej, tylko brzmi.

We wszystkich tych aktywnościach nie zabrakło głosów rozsądku głoszonych przez posłów lewicy z Kujaw i Pomorza.

Poseł Robert Kwiatkowski wystąpił w Sejmie w imieniu Klubu Parlamentarnego Lewicy w sprawie rządowego projektu zmian do ustawy o doręczeniach elektronicznych, oczywiście krytycznie, bo ma to wprost związek z właściwymi procedurami, nadzorowanej przez państwo rządowej poczty elektronicznej, warto posłuchać (klik foto)

kwiatkowski3   kwiatkowskia Armenia

Poseł Robert Kwiatkowski pełnił też interesującą misję poza granicami. Najpierw odbył szkolenie obserwatorów z OSCE Parliamentary Assembly przedterminowych wyborów parlamentarnych w Armenii, a potem uczestniczył w obserwacji liczenia głosów w jednej z komisji wyborczych w #Erywan #Armenia. Wybory, w ocenie posła, przebiegły bez większych problemów i były uczciwe. System weryfikacji wyborców drobiazgowy: poza listami także elektroniczna weryfikacja na podstawie dowodów osobistych i do tego czytnik linii papilarnych.

Poseł Krzysztof Gawkowski, jako przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy uczestniczył w głosowaniu sejmowym nad kandydatami na Rzecznika Praw Obywatelskich, po którym powiedział mediom, że "wiemy na pewno, że dogadywanie się na opozycji ma sens, bo wspólny kandydat miał sens, a pokaz naszego mądrego procedowania ws. wyboru prof. Wiązka daje nadzieję na przyszłość.

Dziś wiemy, że układ polityczny Kaczyńskiego dalej działa, że przyciągnięcie Kukiza i doprowadzenie do tego, że posłowie niezrzeszeni głosowali za Lidią Staroń jest jednak jasną przesłanką - nie będzie przyśpieszonych wyborów, jest większość Kaczyńskiego, a może już niedługo w rządzie nie będzie Gowina". W Senacie głosowanie rozstrzygnęło spór o kandydata na RPO i Lidia Staroń nie zdobyła potrzebnych głosów.

Krzysztof Gawkowski był też z innymi parlamentarzystami Lewicy z regionu, m.in. z Joanną Scheuring-Wielgus, aktywnym uczestnikiem święta Równości i Tolerancji „Parada Równości” w Warszawie.

parada rownosci   scheuring2parada

Sprawa hackerskiego ataku na skrzynkę e-mailową ministra Michała Dworczyka doprowadziła aż do tajnego posiedzenia Sejmu, którego sens i merytoryczna zawartość skrytykowana została przez całą opozycję.

Posiedzenie to okazało się być kpiną z posłów oraz medialnym show, aby pokazać, że rząd coś robi w zakresie  cyberbezpieczeństwa.

Opinia publiczna powinna dowiedzieć się, że Zjednoczona Prawica urządziła wczoraj w Sejmie teatr, dlatego też KP Lewica złożył wniosek o odtajnienie materiałów z zamkniętego posiedzenia. Wśród informacji przedstawionych posłom nie znajduje się nic co należałoby obwarować klauzulą tajności. 

W reakcji na wykorzystywanie przez ministra Dworczyka prywatnej skrzynki do celów służbowych, tydzień temu Lewica złożyła wniosek do NIK o kontrolę obiegu dokumentów elektronicznych w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. NIK powinien odpowiedzieć na pytanie czy to jest ogólna praktyka, że zamiast służbowych i zabezpieczonych skrzynek mailowych, które ministrowie mają do dyspozycji, wysocy funkcjonariusze państwowi wykorzystują prywatne maile do celów służbowych? Wreszcie czy te prywatne maile zostały złożone i przekazane do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, czy służby specjalnych wiedzą, że członkowie rządu posługują się prywatnymi skrzynkami mailowymi?

Zapowiedź tajnego posiedzenia Sejmu stała się przedmiotem wielu humorystycznych wpisów w mediach społecznościowych, m.in. u posła Jana Szopińskiego:

„Dziś tajne posiedzenie Sejmu. Bez komórek, długopisów, zegarków, portfeli i nawet własnych kart kredytowych...  Spektakl polityczny, który ma wyprzedzić to, co z maili funkcjonariuszy państwa wyciekło. Marszałek Sejmu zebrała nas na 9.00 żeby powiedzieć, że mamy przyjść o 12.00, która i tak okazała się 13.00Dno!”.

– Ponadto Janusz Cieszyński wrócił do rządzenia i ministrowania. Odnalazł się też Łukasz Szumowski – pisze poseł Jan Szopiński. Tylko 46 mln się nie odnalazło. Czy oni myślą, że my nie myślimy i nie pamiętamy? Cieszyński kupił respiratory widmo od handlarza bronią z czarnej listy ONZ. W nagrodę został ministrem cyfryzacji. Dlaczego i za co PiS nagradza takich ludzi?” – pyta poseł Jan Szopiński, retorycznie raczej.

komisja administracji

Poseł relacjonował także skandaliczne posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w sprawie ochrony Jarosława Kaczyńskiego. Wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik nie odpowiedział na pytania posłów o koszt tej ochrony. Natomiast oskarżał opozycję o "jątrzenie", nawoływanie do "siejących nienawiść" manifestacji i niepotępianie przejawów nienawiści wobec wicepremiera i prezesa PiS...

posłowie w grudziadzu

Z udziałem posłów Joanny Scheuring-Wielgus i Jana Szopińskiego świętowano 730-lecie miasta Grudziądza.

Dodajmy jeszcze aktywność medialną naszych posłów, i tak Krzysztof Gawkowski wypowiadał się w programach Polsatu, Joanna Scheuring-Wielgus w „Kawie na Ławę” w TVN24, Jan Szopiński w regionalnej TVP3 „Punkt wyjścia”.

Opr. nim, 21 czerwca 2021 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem